Romelu Lukaku se vrací do Interu: Nejneslavnější fotbalový žoldák, který pocítí hněv San Sira?

Jose Mourinho minulou neděli, předstíral překvapení nad rozruchem kolem brzkého návratu Romelua Lukakua na San Siro……

Nemyslel jsem si, že Lukaku byl v Miláně tak důležitý,“ řekl ve středu novinářům kouč Římu. „To, co Romelu dokázal v Miláně – vyhrál Scudetto a nějaké poháry – dokázalo v historii Interu dalších 200 hráčů.

„Lukaku šel z Interu do Říma, aby pomohl svému trenérovi (Mourinhovi), a hned je z toho drama. Ale (Hakan) Calhanoglu z AC Milán do Interu to je naprosto v pořádku. A (Fabio) Cannavaro z Interu do Juventusu nebo (Christian) Vieri z Interu do Milána, taky nebyl žádný problém.

„Ale Lukaku z Interu do Říma se stalo něčím, co mě děsí, protože jsem si nemyslel, že Lukaku má tak důležité místo v srdci klubu, jako je Inter. Překvapuje mě to.“

Mourinho však přesně ví, proč je celá příprava na nedělní zápas Serie A zaměřena na Lukakua. Belgičan měl na San Siru oblékat barvy Interu – ne římskou červenou – a způsob, jakým Lukaku přicházel od jednoho k druhému, zůstává v La Pinetina velmi horkým tématem.

„Ten, kdo zradil náš dres…“

Mourinho se už pokoušel celou situaci odlehčit a v Září a na DAZN tvrdil, že „Inter nemá důvod se zlobit [na Lukakua], protože… už má mimořádný tým s mnoha útočníky. Měli by být rádi, že jejich bývalý trenér, Big Roma opravdu potřeboval.“

Fanoušci Interu však Mourinha tolik v lásce nemají. Jejich trvalá náklonnost k charismatickému manažerovi, který je dovedl v roce 2010 k historickému trojnásobku, žádným způsobem se nezvýší to, že má ve svém týmu nenáviděného hráče, který jim ne jednou nezlomil srdce – ale rovnou dvakrát. Opravdu, ultras Interu na tuto hru čekali od té doby, co vyšel rozpis zápasů pro kampaň 2023-24.

„29. říjen je datum, které bychom si měli zakroužkovat v kalendáři, abychom byli připraveni nechat slyšet veškeré naše znechucení, které cítíme vůči někomu, kdo se k nám otočil zády tím nejhanebnějším způsobem,“ uvedla skupina Curva Nord v prohlášení. . „Postava, která se ukázala jako malý muž, protože než se staneš šampionem, musíš být muž a vědět, jak dodržet slovo. Bránili jsme tě s tasenými meči a ty jsi se nám odvděčil otočením zády.“

„Před zápasem s Římem Curva Nord rozdá 50 000 píšťalek, které se použijí při každém dotyku míče od toho, kdo zradil náš dres. Pojďme všichni ukázat, jak by se mělo zacházet s někým, kdo se ukázal jako nehodný nosit toto triko.“ „

..?

 

Vyhazování jeho hraček z kočárku

Byl to názor, který sdílel tým Simone Inzaghiho. Uprostřed řečí o vzkříšení přestupu, co se Chelsea a Juventus nedokázaly dohodnout na dohodě hráč plus peníze zahrnující Lukakua za Dušana Vlahoviče, tak nejvlivnější hráči Interu, Lautaro Martinez, Nicolo Barella, Federico Dimarco a Alessandro Bastoni, že jejich bývalý přítel už není v šatně vítán.
Pokud jde o Inzaghiho, odmítl kritizovat Lukakua a řekl pouze, že byl „skvělým podpisem“ pro AS Řím, který si vzal devítku na hostování s výhledem na trvalý přesun ve výši 37 milionů liber příští léto.

Ale je jasné, že rozhodnutí trenéra o nástupu Edina Džeka po boku Lautara Martineze ve finále Ligy mistrů Lukakua nesmírně naštvalo – a to je pochopitelné. Lukaku byl muž ve formě a už před zápasem bylo zřejmé, že bude dělat obráncům Pepa Guardiolu větší problémy než veterán Bosňan.

Přesto Inzaghi tvrdil, že jeho herní plán bylo pokořit Manchester City předtím, než se je pokusí zasáhnout přísavkou z druhé poloviny, téměř fungoval dokonale. Lukaku měl po nástupu z lavičky ve druhém poločase dvě velké šance, které kdyby využil a proměnil, Inter by si zaslouženě vynutil prodloužení. To jste mohli koneckonců vidět živě přímo na Aréně

Ale teď už k dnešnímu zápasu na který hrozně tešíme! A co vy? Nezapomeňte si udělat rezervaci, protože toto bude pořádná podívaná!

We ‚re Arena Brno and we can and we are able to broadcast all matches from the whole world every time!