Fotbal, hokej a jiné… Jak hodnotíme uplynulou sezónu?

Uplynulá sezóna byla opravdu jako na houpačce. Ze začátku to vypadalo, že už ani neotevřeme, ovšem událost roku v podobě MS v Kataru jsme si nemohli nechat ujít. A pak už to šlo jako za starých dobrých časů, kdy jsme Vám dokázali zprostředkovat všechny možné a myslitelné zápasy… 

Pojďme pěkně od začátku. V listopadu 2022 začalo Mistrovství světa v Kataru. Po prvních rozpačitých otázkách zdali je nefotbalový národ schopen zorganizovat tak velkou událost, ve výsledku vše proběhlo hladce a dle mnoha odborníků to bylo jedno z nejlepších Mistrovství vůbec. S námi jste samozřejmě nepřišli ani o jeden zápas!

Opět si k nám našli cestu fanoušci Francie, Argentiny, Anglie, Německa, Belgie a jiných států… Byly dny, kdy se v jednom koutu sportbaru mluvilo francouzsky a v dalším německy, v dalším anglicky a samozřejmě také česky. Někdy to byl boj se vůbec dorozumět, ale zvládli jsme to 🙂 No a závěrečný zápas byla třešnička na dortu, kdy se v jednom z nejlepších zápasů historie MS radoval z vítězství Leo Messi a konečně tak i ukončil dlouhé čekání na trofej pro Mistra světa.

Krátce po mistrovství světa přišlo na řadu finále Carabao cupu, kde se proti sobě střetly týmy Manchester United a Newcastle United. Nakonec byl tím šťastnějším týmem tým Red Devils. Pro tým z Old Trafford ty byla první trofej po 6 letech a zároveň náznak i příslib nového začátku pod vedením Erika ten Haga. Ve spolupráci se stránkami Devil page jsme udělali sraz pro všechny supporters United z Brna a blízkého okolí. Věříme, že ani jeden z příchozích nelitoval a všem samozřejmě děkujeme za účast.

Tak a jdeme dále. V dubnu byl na programu nejdůležitější zápas sezóny v Premier league, kdy proti sobě stály týmy Arsenalu a Manchesteru City. Byl to přímý souboj o titul a byl to zápas který musel Arsenal vyhrát, aby byl stále ve hře. Bohužel se stal opak a Arsenal prohrál. The Sky Blues (pozn. přezdívka pro Manchester City) byli již od tohoto momentu k nezastavení. Co bylo ovšem naprosto úžasné byla základna fanoušků Arsenalu z Brna. Ta si opět našla cestu k nám do pubu, aby společně sledovali Arsenal v tento důležitý zápas. Ačkoliv zápas nedopadl dobře, tak z hlediska atmosféry to bylo opravdu skvělé.

Další větší sraz proběhl k semifinále Champions league, kde se po dlouhých letech proti sobě postavily dva milánské velkokluby …  AC Milán a Inter Milán, neboli Derby di Milano. Dvoj-zápas proběhl ve spolupráci s největšími fanouškovskými stránkami AC Milán a Interu v Česku a Slovensku a tímto bychom i rádi poděkovali za spolupráci. Bylo to skvělé a věříme, že v další sezóně to bude ještě o něco lepší. Co se týče výsledku, tak z postupu se radoval modro-černý tým, který ale bohužel nakonec ve finále prohrál s Manchesterem City 0:1.

V sezóně 2021/2022, kdy se do posledního kola rozhodovalo o konečném vítězi Seria A, jsme udělali pro fanoušky AC sraz. Ti, co neměli to štěstí slavit s Rossoneri triumf přímo na stadionu, slavili přímo u nás a fanoušků bylo opravdu dost! Níže vidíte malou ukázku, jak to vypadá, když se sejdou fanoušci z Brna a okolí na jednom místě!

Teď už, ale zpět k dokončení shrnutí minulé sezóny. Po semifinálových zápasech nadešel čas pro závěrečnou část sezóny. V rozmezí 10 dnů se odehrálo postupně finále Evropské ligy, kde se proti sobě utkal AS Řím a Sevilla. Sevilla se opět stala vítězem. Dále se odehrálo finále Konferenční ligy, kde proti sobě stála italská Fiorentina a anglický West Ham United. Ve finále si zahráli 3 čeští hráči: Antonín Barák, Tomáš Souček a Vladimír Coufal a samotné finále se hrálo na pražském Edenu. Historický úspěch v podobě první evropské trofeje slavil tým West Hamu United. Poslední finále už tak dlouhé sezóny bylo finále Ligy Mistrů!

Jak už bylo zmíněno výše byl to souboj Interu Milán a Manchesteru City. The Sky Blues vyhráli po jediném gólu Rodriho.

V průběhu celé sezóny proběhly mimo jiné i srazy pro fanoušky Bayernu Mnichov a Dortmundu, či k zápasům Liverpoolu a samozřejmě Chelsea. Došlo také třeba na společné sledování zápasů Primeiry Ligy (Benfica Lisabon, Porto, atd…) či turecké Super League (Besiktas, Fenerbahce, atd..).

Samozřejmě nejsme fotbal bar, ale Sport bar takže jsme pro Vás vysílali také finále Super Bowlu, Oktagonu, zápasy MMA, Rugby (jako je například turnaj Six Nations), sledování všech závodů Formule 1 či Moto GP a samozřejmě hokejová utkání. Po celý čas jste také měli možnost sledovat zápasy hokejové Komety Brno i českého národního týmu.

Tak a nyní závěrečné vyhodnocení. Po sportovní stránce to byl skvělá sezóna. Mnoho emotivních situací a skvělých sportovních momentů a to ať už jednotlivce, tak i skupin. Ať už v následující sezóně nastane jakákoliv situace ve světě či u nás, my jsme na všechno připraveni a jsme odhodlaní potvrdit status jednoho z nejlepších Sport baru na jižní Moravě a nadále spolupracovat s fan kluby týmů, abychom všem fanouškům mohli přinést atmosféru a nadšení do Brna přímo k nám do Sport baru.

Děkujeme všem za podporu, tým Aréna